Apteki

Aby wyszukać miejsce, wybierz jedno z województw:
Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że pojęcie "apteka" oznacza znacznie więcej niż punkt w którym możemy kupić potrzebne leki i asortyment medyczny.

Przede wszystkim, czym jest apteka? Apteka z definicji to miejsce, w którym zaopatruje się ludność w produkty lecznicze, leki apteczne, leki recepturowe i wyroby medyczne. W miejscu takim, na stanowisku sprzedawcy, nie może pracować nikt inny jak farmaceuta po kilkuletnich studiach na których uzyskał tytuł magistra farmacji.

Apteki możemy podzielić na różne rodzaje. Najbardziej powszechnym jest oczywiście apteka ogólnodostępna. Są to punkty dostępne dla wszystkich ludzi, znane niemal każdemu. Apteki takie mogą pracować od rana do wieczora lub nawet 24 godziny dziennie przez cały tydzień. Następnym rodzajem są apteki szpitalne. Powstają one w szpitalach i świadczą szerszy zakres usług farmaceutycznych. Najczęściej znajdują się w budynku szpitala, ponieważ apteki szpitalne zaopatrują szpital w niezbędne leki i inne wyroby medyczne. Ostatnim rodzajem są apteki oddziałowe. Pełnią one mniej więcej taką samą funkcje jak apteki szpitalne, jednak są one przeznaczone dla mniejszych podmiotów leczniczych niż szpitale.