Archiwum artykułów

26-04-2022
Migrena szyjna - czy istnieje taka choroba?
Nie! Choć w internecie można znaleźć setki informacji dotyczących migreny szyjnej, to w rzeczywistości takiej choroby nie ma.
28-03-2022
Skaza białkowa – co należy o niej wiedzieć?
Najczęściej przyczyną nadwrażliwości na pokarmy u niemowląt i małych dzieci jest białko mleka krowiego. Kiedy należy wyeliminować uczulający pokarm z diety i na jak długo? Po jakim czasie do niego wrócić?
28-03-2022
Jakie suplementy dla sportowców warto zażywać, trenując sporty walki?
Sporty walki należą do najbardziej wymagających pod względem energetycznym. By sprostać przeciwnikowi, potrzeba sporej wytrzymałości tlenowej, bardzo dużej mocy (siły i szybkości), a także dobrej wytrzymałości mięśni. Ważną rolę odgrywa tu dobra dieta, ale i suplementacja - dlaczego? Przekonasz się w niniejszym artykule.
21-03-2022
Koenzym Q10 - najlepsze wsparcie dla serca
O zdrowe serce powinniśmy dbać od najmłodszych lat. W jaki sposób? Prowadząc zdrowy tryb życia, przestrzegając zbilansowanej diety i w razie potrzeby wspomagając się nutraceutykami. Dotyczy to zwłaszcza tych, którzy doświadczyli już oznak chorób serca, jak i tych, którzy cieszą się dobrym zdrowiem. Jak koenzym Q10 może przysłużyć się sercu? Sprawdzamy.
04-03-2022
Na jaką metodę wybielania zębów się zdecydować? Sprawdzamy możliwości
Wybielanie zębów to prosty i nieinwazyjny zabieg, który może znacznie poprawić estetykę naszego uśmiechu. To już nie tylko sposób dla gwiazd ekranu – na wybielanie może zdecydować się każdy z nas. Do wyboru mamy kilka metod, które różnią się użytą technologią i ceną. Którą z nich wybrać?
25-02-2022
Higiena osobista to warto wiedzieć
Termin higiena wywodzi się z języka greckiego i oznacza zdrowie. Jest to szereg czynności pielęgnacyjnych, które na celu mają zapewnienie nam lepszego zdrowia fizycznego oraz komfortu. Każdy z nas powinien więc przestrzegać kilku zasad dotyczących higieny ciała, jamy ustnej czy uszu. Poniżej garść informacji na ten temat. Zachęcamy do lektury!
10-02-2022
Tych chorób najbardziej obawiają się Polacy
Nie bez powodu rak podobno nazywany jest cesarzem wszech chorób. Okazuje się, że zachorowania na raka boi się aż 67% dorosłych Polaków. Nowotwory budzą w nas znacznie większy strach niż choroba wieńcowa, cukrzyca czy AIDS. 
25-01-2022
Polski Ład: czy widać już jego wpływ na wybrane segmenty rynku?
Wprowadzenie Polskiego Ładu to olbrzymie wyzwanie dla przedsiębiorców. Wielu z nich będzie musiało liczyć się z wyższymi wydatkami. Czy już teraz da się zaobserwować jego wpływ na rynek? Przydatne okażą się dane z bazy firm.