Archiwum artykułów

17-06-2022
Nadciśnienie tętnicze krwi – co oprócz leków?
Na to, jakie mamy ciśnienie tętnicze, mamy istotny wpływ, podejmując codziennie decyzje odnośnie naszego sposobu życia. Ten wpływ zachowujemy też w sytuacji, gdy rozwinie się nadciśnienie – jeden z najpowszechniejszych problemów zdrowotnych świata rozwiniętego.
19-05-2022
Rak jajnika: najważniejsze informacje
Nie ma specyficznej metody zapobiegania rakowi jajnika. Jak wiele innych nowotworów, nie daje on wczesnych sygnałów rozwoju, dlatego najlepiej, jeśli kobieta znajduje się pod stałą opieką ginekologa i od czasu do czasu poddaje się badaniom ultrasonograficznym. Kobiety zagrożone groźną mutacją powinny zaś zasięgnąć konsultacji w poradni genetycznej.
26-04-2022
Migrena szyjna - czy istnieje taka choroba?
Nie! Choć w internecie można znaleźć setki informacji dotyczących migreny szyjnej, to w rzeczywistości takiej choroby nie ma.
28-03-2022
Skaza białkowa – co należy o niej wiedzieć?
Najczęściej przyczyną nadwrażliwości na pokarmy u niemowląt i małych dzieci jest białko mleka krowiego. Kiedy należy wyeliminować uczulający pokarm z diety i na jak długo? Po jakim czasie do niego wrócić?
28-03-2022
Jakie suplementy dla sportowców warto zażywać, trenując sporty walki?
Sporty walki należą do najbardziej wymagających pod względem energetycznym. By sprostać przeciwnikowi, potrzeba sporej wytrzymałości tlenowej, bardzo dużej mocy (siły i szybkości), a także dobrej wytrzymałości mięśni. Ważną rolę odgrywa tu dobra dieta, ale i suplementacja - dlaczego? Przekonasz się w niniejszym artykule.
21-03-2022
Koenzym Q10 - najlepsze wsparcie dla serca
O zdrowe serce powinniśmy dbać od najmłodszych lat. W jaki sposób? Prowadząc zdrowy tryb życia, przestrzegając zbilansowanej diety i w razie potrzeby wspomagając się nutraceutykami. Dotyczy to zwłaszcza tych, którzy doświadczyli już oznak chorób serca, jak i tych, którzy cieszą się dobrym zdrowiem. Jak koenzym Q10 może przysłużyć się sercu? Sprawdzamy.
04-03-2022
Na jaką metodę wybielania zębów się zdecydować? Sprawdzamy możliwości
Wybielanie zębów to prosty i nieinwazyjny zabieg, który może znacznie poprawić estetykę naszego uśmiechu. To już nie tylko sposób dla gwiazd ekranu – na wybielanie może zdecydować się każdy z nas. Do wyboru mamy kilka metod, które różnią się użytą technologią i ceną. Którą z nich wybrać?
25-02-2022
Higiena osobista to warto wiedzieć
Termin higiena wywodzi się z języka greckiego i oznacza zdrowie. Jest to szereg czynności pielęgnacyjnych, które na celu mają zapewnienie nam lepszego zdrowia fizycznego oraz komfortu. Każdy z nas powinien więc przestrzegać kilku zasad dotyczących higieny ciała, jamy ustnej czy uszu. Poniżej garść informacji na ten temat. Zachęcamy do lektury!