Archiwum artykułów

26-11-2021
Po czym można poznać dobry sklep ratowniczy? Oto 5 najważniejszych elementów
Bezpieczeństwo to fundament, na którym warto budować każdą działalność gospodarczą. Aby wdrożyć nowoczesne rozwiązania, potrzebujemy nie tylko wiedzy, ale i dostępu do artykułów najwyższej jakości. Po czym można poznać dobry, godny zaufania, sklep ratowniczy? Sprawdźmy!
21-11-2021
Zagrożenie niedożywieniem w chorobach przewlekłych
Niedożywienie w razie ciężkiej długotrwałej choroby oznacza, że opieka nad pacjentem staje się jeszcze trudniejsza: niedożywiony ma gorszą odporność, więc częściej zapada na infekcje, rany trudno się goją, pogarsza się współpraca z nim. Uniknięcie niedożywienia jest możliwe, a opiekun może odnieść z tego szereg korzyści.
09-11-2021
Rany otarcia i zadrapania - profilaktyka leczenia i przyspieszenie gojenia ran - DOZ
Rany, skaleczenia oraz zadrapania są powszechnym zjawiskiem w życiu codziennym. Raną nazywa się stan, w którym dochodzi do przerwania ciągłości naskórka lub błony śluzowej przez czynnik zewnętrzny, czego efektem jest rozerwanie naczyń krwionośnych. Wiele osób bagatelizuje niewielkie skaleczenia czy zadrapania, niemniej jednak ich opatrzenie jest konieczne, aby uniknąć niebezpiecznych zakażeń. Jak powinna wyglądać profilaktyka leczenia ran?
25-10-2021
Uwaga, nadchodzi grypa!
Coraz więcej ludzi w Polsce zapada na grypę. Niestety z tą zakaźną chorobą wiąże się nie tylko gorączka i kaszel. Grypa i jej powikłania mogą zabić. Mogą też spowodować trwałe inwalidztwo. Dowiedz się, jakimi konsekwencjami grozi zachorowanie na grypę oraz jak uchronić przed nimi siebie i bliskich.
13-09-2021
Nie przegap tętniaka – zbadaj się!
Tętniak w aorcie, czyli tętnicy głównej, bardzo długo nie daje objawów. Gdy pęknie, większość chorych ma niewielkie szanse na przeżycie. Warto wiedzieć, czy się go nosi w sobie, a pomóc w tym może udział w badaniach profilaktycznych.
25-08-2021
Profilaktyka raka płuc u kobiet
Niestety w Polsce więcej kobiet umiera z powodu raka płuc niż raka piersi. Tak wysoka śmiertelność związana jest z tym, że aż w 85% przypadków jest on wykrywany w stadium zaawansowanym. Sprawdź, jak nie przegapić pierwszych sygnałów alarmowych.
09-07-2021
Nowotwory rzadkie, co warto o nich wiedzieć?
W Unii Europejskiej nowotwory rzadkie stanowią 22% zachorowań na nowotwory złośliwe. Są one dużym wyzwaniem zarówno, jeśli chodzi o diagnostykę, jak i leczenie. Dlatego tak ważnym elementem profilaktyki jest czujność pacjenta i reagowanie na pierwsze niepokojące objawy.
09-06-2021
U 60% Polaków występuje hipercholesterolemia
Choroby układu krążenia są pierwszą, przed nowotworami złośliwymi, przyczynę zgonów na świecie. Z tego powodu dochodzi średnio do 476 zgonów dziennie, a co piąty z nich to tzw. zgon przedwczesny . Znaczne stężenie cholesterolu to najważniejszy modyfikowalny czynnik ryzyka chorób sercowo-naczyniowych, ale nie tylko. Antidotum na minimalizowanie umieralności z powodu chorób układu krążenia okazują się profilaktyczne badania pracowników.