Archiwum artykułów

06-09-2023
Psychodietetyk to nie fanaberia
Po co psychodietetyk? Pomaga w koniecznej zmianie nawyków, które często leżą u podłoża choroby lub powodują trudności w jej leczeniu.
25-08-2023
Nie tylko tran i ryby - jak wybrać najlepsze kwasy omega i co warto wiedzieć o ich roli dla zdrowia?
Nienasycone kwasy tłuszczowe zaliczane do grupy kwasów omega pełnią niezwykle ważną rolę w organizmie człowieka, wspierając działanie między innymi układu krążenia, immunologicznego, nerwowego, a nawet kostnego. Często ilości tego cennego składnika dostarczane wraz z dietą są zbyt małe, przez co niezbędna jest suplementacja. Dlaczego kwasy omega są tak ważne dla zdrowia? W jakich produktach się znajdują i jak wybrać odpowiedni suplement diety?
09-08-2023
Czy powiększenie penisa jest możliwe? Fakty i mity
Mówi się, że penis to jedna z najważniejszych części ciała mężczyzny. Bez wątpienia także najczulsza: bywa dumą i wyznacznikiem ich męskości. Tymczasem okazuje się, że aż 90% mężczyzn jest niezadowolonych z rozmiaru swojego prącia. Panowie, szukając skutecznych sposobów na powiększenie penisa, często ocierają się o paradoksy. Dlatego dziś rozwiewamy mity na ten temat i podajemy fakty: jak skutecznie zwiększyć rozmiar prącia?
04-08-2023
Konflikt serologiczny – kiedy organizm mamy zabija organizm dziecka
Konflikt serologiczny to taka choroba, w której organizm mamy zabija organizm dziecka; w dzisiejszych czasach łatwo mu zapobiec - bardzo ważne jest, żeby regularnie wykonywać konieczne badania.
20-07-2023
Taśmy do kinesiotapingu: wsparcie, na które warto postawić!
Kinesiotaping to coraz popularniejsza technika wspomagająca rehabilitację, która z roku na rok zdobywa coraz większe grono zwolenników. Wykorzystywane w niej plastry kinetyczne są wartościowym wsparciem leczenia wielu dolegliwości. Jak dokładnie przyczyniają się do poprawy zdrowia i kiedy warto po nie sięgnąć? O tym przeczytasz poniżej - koniecznie zajrzyj, by poznać odpowiedź!
12-07-2023
Wszczepienie implantu zęba - Jak wygląda i ile trwa zabieg?
W przypadku utraty zęba, implanty zębowe są jednym z najnowocześniejszych i najskuteczniejszych sposobów na odbudowę uzębienia w celu przywrócenia w pełni funkcjonalnego uśmiechu. Stanowią trwałe i naturalnie wyglądające zastępstwo dla utraconych zębów, przywracając w pełni funkcjonalność jak i estetykę zgryzu. W trakcie czytania tego tekstu w pełni uświadomisz sobie, jak wiele pozytywnego w Twoim życiu może przynieść prosta decyzja o wszczepieniu implantu. Zyskaj pewność siebie i podnieś swoją atrakcyjność, dzięki olśniewającemu uśmiechowi ! W końcu to wizytówka !
16-06-2023
Jakie choroby zakaźne u dzieci przebiegają z wysypką?
Wiele chorób zakaźnych u dzieci może przebiegać z charakterystyczną wysypką na skórze. Wysypki te są często jednym z kluczowych objawów, które pomagają w postawieniu odpowiedniej diagnozy. Do tego typu chorób należą, m.in. ospa wietrzna, różyczka, odra, szkarlatyna, świnka. Każde z tych schorzeń ma swoje charakterystyczne cechy wysypki, takie jak ich umiejscowienie, kolor czy skłonność do rozprzestrzeniania się. Warto również pamiętać, że wysypka często towarzyszy innym symptomom, takim jak gorączka bądź obrzęk węzłów chłonnych. O jakich chorobach u dzieci może świadczyć wysypka? Jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry w chorobach zakaźnych z wysypką? Odpowiadamy!
13-06-2023
Leki na migrenę - jak dobrać tabletki na silny ból głowy?
Migrenowy ból głowy potrafi znacznie utrudnić funkcjonowanie na co dzień. Wiele leków przeciwbólowych nadaje się do stosowania w przypadku uciążliwego bólu głowy. Jak jednak wybrać najbardziej skuteczne tabletki na migrenę?
12-06-2023
Medyczna marihuana a choroby oczu - lekarstwo czy zagrożenie?
Medyczna marihuana zalegalizowana w Polsce może zostać przepisana w przypadku określonych wskazań medycznych. Czy produkty lecznicze zawierające kannabinoidy THC (delta-9-tetrahydrokannabinol) i CBD (kannabidiol) mogą być stosowane przez pacjentów z chorobami oczu? Przedstawiamy aktualny stan wiedzy na ten temat.
15-05-2023
Pigułka gwałtu - także mężczyźni padają jej ofiarą
Pigułka gwałtu to najczęściej przepis na zbrodnię doskonałą – po krótkim czasie nie zostają po niej żadne ślady, a ofiara nie pamięta, co się z nią działo przez kilka godzin. Kobietom ten narkotyk podawany jest do drinków, by je wykorzystać seksualnie, mężczyznom - by wyczyścić ich konto bankowe.
24-04-2023
Leczenie bólu i chorób reumatycznych
Ból i choroby reumatyczne są powszechne i mogą mieć poważny wpływ na jakość życia pacjentów. Leczenie tych schorzeń może być skomplikowane i wymaga współpracy pomiędzy pacjentem a lekarzem. W artykule tym przedstawimy różne metody leczenia, w tym leki, fizjoterapię i zmiany stylu życia, które mogą pomóc w zmniejszeniu bólu i poprawie funkcjonowania pacjentów z chorobami reumatycznymi.
21-04-2023
Żele do higieny intymnej – jak wybrać najlepszy produkt?
Żele do higieny intymnej zdobywają coraz większą popularność, jednak w gąszczu różnorodnych produktów na rynku, nie jest łatwo wybrać ten idealny dla siebie. Z naszego dzisiejszego artykułu dowiesz się, na co zwracać uwagę, by wybrać żel dostosowany do potrzeb twojego ciała i zapewnić sobie komfort, świeżość oraz ochronę na co dzień.