Archiwum artykułów

22-11-2022
Jak otrzymać leki na kwarantannie domowej
Osoby, które z różnych przyczyn zostaną objęte kwarantanną domową, nie powinny opuszczać miejsca, w którym ją odbywają. Kwarantanna domowa może zostać nałożona na osobę, która miała kontakt z pacjentem zakażonym i ma na celu ograniczenie dalszego rozprzestrzeniania się choroby. Wiele osób znajdujących się w tej sytuacji zastanawia się, jak może wówczas otrzymać potrzebne leki bez wychodzenia z domu.
07-11-2022
Powikłania poszczepienne - mity i fakty
Większość Polaków uważa, że szczepionki dla dzieci są bezpieczne, jednak część z nich uważa, że mogą powodować poważne powikłania. Specjaliści zdecydowanie temu zaprzeczają.
24-10-2022
Chorzy z biedy, czyli jak ubóstwo wpływa na zdrowie
"Jestem biedna, mam słabe zdrowie, nie mam znajomych, kariery, miłości" – napisała na popularnym forum internetowym jedna z użytkowniczek. Badania naukowe dowodzą, że niektóre z wymienionych problemów faktycznie mogą się ze sobą wiązać. Dowiedz się które.
28-09-2022
Autoklaw - dlaczego sterylizacja narzędzi jest tak ważna?
Autoklaw jest urządzeniem służącym do sterylizacji w wielu gałęziach medycyny i laboratoriów oraz w życiu codziennym w salonach kosmetycznych, fryzjerskich czy w klinikach medycznych. Autoklawy są szeroko wykorzystywane również w przemyśle spożywczym. Z jednej strony autoklaw wykorzystywany jest bardzo szeroko do dezynfekcji używanych narzędzi, a z drugiej do sterylizacji np. pożywek w laboratoriach. Proces sterylizacji w autoklawie odbywa się dzięki wysokiej temperaturze oraz parze wodnej, która dogłębnie penetruje sterylizowany produkt.
08-09-2022
Antybiotyki - coraz poważniejsza kwestia
Antybiotyki, a konkretnie ich stosowanie, stały się tak powszechne, że zapomnieliśmy, jak mocny jest to lek i że powinien być stosowany tyko w wyjątkowych przypadkach, średnio dwa, może trzy razy w życiu.
05-09-2022
Efekty liposukcji laserowej – sprawdź, czego się spodziewać
Jeśli jesteś osobą, która przeszła przez proces odchudzania i nadal nie jest zadowolona z wyglądu swojej sylwetki, to prawdopodobnie liposukcja laserowa jest odpowiednim zabiegiem dla Ciebie. Jest to metoda modelowania sylwetki, której celem jest usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej z miejsc opornych na dietę czy ćwiczenia. Z poniższego artykułu dowiesz się więcej na temat innowacyjnej metody liposukcji – zabiegu LipoLife 3G.
26-08-2022
Otyłość trzeba leczyć
Otyłość to choroba, która jak grypa czy nadciśnienie - wymaga leczenia. Zwłaszcza, że jest ona przyczyną wielu innych chorób, które prowadzą do poważnego pogorszenia stanu zdrowia, a także przedwczesnej śmierci. Czas przestać traktować ją tylko jako defekt estetyczny i zająć się nią na poważnie – nawołują specjaliści.
17-06-2022
Nadciśnienie tętnicze krwi – co oprócz leków?
Na to, jakie mamy ciśnienie tętnicze, mamy istotny wpływ, podejmując codziennie decyzje odnośnie naszego sposobu życia. Ten wpływ zachowujemy też w sytuacji, gdy rozwinie się nadciśnienie – jeden z najpowszechniejszych problemów zdrowotnych świata rozwiniętego.
19-05-2022
Rak jajnika: najważniejsze informacje
Nie ma specyficznej metody zapobiegania rakowi jajnika. Jak wiele innych nowotworów, nie daje on wczesnych sygnałów rozwoju, dlatego najlepiej, jeśli kobieta znajduje się pod stałą opieką ginekologa i od czasu do czasu poddaje się badaniom ultrasonograficznym. Kobiety zagrożone groźną mutacją powinny zaś zasięgnąć konsultacji w poradni genetycznej.
26-04-2022
Migrena szyjna - czy istnieje taka choroba?
Nie! Choć w internecie można znaleźć setki informacji dotyczących migreny szyjnej, to w rzeczywistości takiej choroby nie ma.
28-03-2022
Jakie suplementy dla sportowców warto zażywać, trenując sporty walki?
Sporty walki należą do najbardziej wymagających pod względem energetycznym. By sprostać przeciwnikowi, potrzeba sporej wytrzymałości tlenowej, bardzo dużej mocy (siły i szybkości), a także dobrej wytrzymałości mięśni. Ważną rolę odgrywa tu dobra dieta, ale i suplementacja - dlaczego? Przekonasz się w niniejszym artykule.
28-03-2022
Skaza białkowa – co należy o niej wiedzieć?
Najczęściej przyczyną nadwrażliwości na pokarmy u niemowląt i małych dzieci jest białko mleka krowiego. Kiedy należy wyeliminować uczulający pokarm z diety i na jak długo? Po jakim czasie do niego wrócić?