Archiwum artykułów

21-12-2021
Niedobre zwyczaje ciężarnych Europejek
Wśród Europejek najczęściej w ciąży piją Brytyjki, a najwięcej Włoszki. Co najmniej jedna czwarta pijących ciężarnych Polek wypija nie mniej niż jedno małe piwo w miesiącu. To groźne i dla matki, i dla dziecka!
20-12-2021
Wszystko, co powinnaś wiedzieć o tabletkach Escapelle
Escapelle to tabletki zaliczane do antykoncepcji ratunkowej, które stosowane w sytuacjach awaryjnych zmniejszają ryzyko zajścia w nieplanowaną ciążę. Ich główne działanie opiera się na opóźnianiu owulacji, więc nie działają poronnie. Trzeba jednak wiedzieć, że mogą mieć skutki uboczne. Co jeszcze należy wiedzieć o wspomnianych pigułkach?
26-11-2021
Po czym można poznać dobry sklep ratowniczy? Oto 5 najważniejszych elementów
Bezpieczeństwo to fundament, na którym warto budować każdą działalność gospodarczą. Aby wdrożyć nowoczesne rozwiązania, potrzebujemy nie tylko wiedzy, ale i dostępu do artykułów najwyższej jakości. Po czym można poznać dobry, godny zaufania, sklep ratowniczy? Sprawdźmy!
21-11-2021
Zagrożenie niedożywieniem w chorobach przewlekłych
Niedożywienie w razie ciężkiej długotrwałej choroby oznacza, że opieka nad pacjentem staje się jeszcze trudniejsza: niedożywiony ma gorszą odporność, więc częściej zapada na infekcje, rany trudno się goją, pogarsza się współpraca z nim. Uniknięcie niedożywienia jest możliwe, a opiekun może odnieść z tego szereg korzyści.
09-11-2021
Rany otarcia i zadrapania - profilaktyka leczenia i przyspieszenie gojenia ran - DOZ
Rany, skaleczenia oraz zadrapania są powszechnym zjawiskiem w życiu codziennym. Raną nazywa się stan, w którym dochodzi do przerwania ciągłości naskórka lub błony śluzowej przez czynnik zewnętrzny, czego efektem jest rozerwanie naczyń krwionośnych. Wiele osób bagatelizuje niewielkie skaleczenia czy zadrapania, niemniej jednak ich opatrzenie jest konieczne, aby uniknąć niebezpiecznych zakażeń. Jak powinna wyglądać profilaktyka leczenia ran?
25-10-2021
Uwaga, nadchodzi grypa!
Coraz więcej ludzi w Polsce zapada na grypę. Niestety z tą zakaźną chorobą wiąże się nie tylko gorączka i kaszel. Grypa i jej powikłania mogą zabić. Mogą też spowodować trwałe inwalidztwo. Dowiedz się, jakimi konsekwencjami grozi zachorowanie na grypę oraz jak uchronić przed nimi siebie i bliskich.
13-09-2021
Nie przegap tętniaka – zbadaj się!
Tętniak w aorcie, czyli tętnicy głównej, bardzo długo nie daje objawów. Gdy pęknie, większość chorych ma niewielkie szanse na przeżycie. Warto wiedzieć, czy się go nosi w sobie, a pomóc w tym może udział w badaniach profilaktycznych.
25-08-2021
Profilaktyka raka płuc u kobiet
Niestety w Polsce więcej kobiet umiera z powodu raka płuc niż raka piersi. Tak wysoka śmiertelność związana jest z tym, że aż w 85% przypadków jest on wykrywany w stadium zaawansowanym. Sprawdź, jak nie przegapić pierwszych sygnałów alarmowych.