Archiwum artykułów

21-03-2022
Koenzym Q10 - najlepsze wsparcie dla serca
O zdrowe serce powinniśmy dbać od najmłodszych lat. W jaki sposób? Prowadząc zdrowy tryb życia, przestrzegając zbilansowanej diety i w razie potrzeby wspomagając się nutraceutykami. Dotyczy to zwłaszcza tych, którzy doświadczyli już oznak chorób serca, jak i tych, którzy cieszą się dobrym zdrowiem. Jak koenzym Q10 może przysłużyć się sercu? Sprawdzamy.
04-03-2022
Na jaką metodę wybielania zębów się zdecydować? Sprawdzamy możliwości
Wybielanie zębów to prosty i nieinwazyjny zabieg, który może znacznie poprawić estetykę naszego uśmiechu. To już nie tylko sposób dla gwiazd ekranu – na wybielanie może zdecydować się każdy z nas. Do wyboru mamy kilka metod, które różnią się użytą technologią i ceną. Którą z nich wybrać?
25-02-2022
Higiena osobista to warto wiedzieć
Termin higiena wywodzi się z języka greckiego i oznacza zdrowie. Jest to szereg czynności pielęgnacyjnych, które na celu mają zapewnienie nam lepszego zdrowia fizycznego oraz komfortu. Każdy z nas powinien więc przestrzegać kilku zasad dotyczących higieny ciała, jamy ustnej czy uszu. Poniżej garść informacji na ten temat. Zachęcamy do lektury!
10-02-2022
Tych chorób najbardziej obawiają się Polacy
Nie bez powodu rak podobno nazywany jest cesarzem wszech chorób. Okazuje się, że zachorowania na raka boi się aż 67% dorosłych Polaków. Nowotwory budzą w nas znacznie większy strach niż choroba wieńcowa, cukrzyca czy AIDS. 
25-01-2022
Polski Ład: czy widać już jego wpływ na wybrane segmenty rynku?
Wprowadzenie Polskiego Ładu to olbrzymie wyzwanie dla przedsiębiorców. Wielu z nich będzie musiało liczyć się z wyższymi wydatkami. Czy już teraz da się zaobserwować jego wpływ na rynek? Przydatne okażą się dane z bazy firm.
21-12-2021
Niedobre zwyczaje ciężarnych Europejek
Wśród Europejek najczęściej w ciąży piją Brytyjki, a najwięcej Włoszki. Co najmniej jedna czwarta pijących ciężarnych Polek wypija nie mniej niż jedno małe piwo w miesiącu. To groźne i dla matki, i dla dziecka!
20-12-2021
Wszystko, co powinnaś wiedzieć o tabletkach Escapelle
Escapelle to tabletki zaliczane do antykoncepcji ratunkowej, które stosowane w sytuacjach awaryjnych zmniejszają ryzyko zajścia w nieplanowaną ciążę. Ich główne działanie opiera się na opóźnianiu owulacji, więc nie działają poronnie. Trzeba jednak wiedzieć, że mogą mieć skutki uboczne. Co jeszcze należy wiedzieć o wspomnianych pigułkach?
26-11-2021
Po czym można poznać dobry sklep ratowniczy? Oto 5 najważniejszych elementów
Bezpieczeństwo to fundament, na którym warto budować każdą działalność gospodarczą. Aby wdrożyć nowoczesne rozwiązania, potrzebujemy nie tylko wiedzy, ale i dostępu do artykułów najwyższej jakości. Po czym można poznać dobry, godny zaufania, sklep ratowniczy? Sprawdźmy!
21-11-2021
Zagrożenie niedożywieniem w chorobach przewlekłych
Niedożywienie w razie ciężkiej długotrwałej choroby oznacza, że opieka nad pacjentem staje się jeszcze trudniejsza: niedożywiony ma gorszą odporność, więc częściej zapada na infekcje, rany trudno się goją, pogarsza się współpraca z nim. Uniknięcie niedożywienia jest możliwe, a opiekun może odnieść z tego szereg korzyści.
09-11-2021
Rany otarcia i zadrapania - profilaktyka leczenia i przyspieszenie gojenia ran - DOZ
Rany, skaleczenia oraz zadrapania są powszechnym zjawiskiem w życiu codziennym. Raną nazywa się stan, w którym dochodzi do przerwania ciągłości naskórka lub błony śluzowej przez czynnik zewnętrzny, czego efektem jest rozerwanie naczyń krwionośnych. Wiele osób bagatelizuje niewielkie skaleczenia czy zadrapania, niemniej jednak ich opatrzenie jest konieczne, aby uniknąć niebezpiecznych zakażeń. Jak powinna wyglądać profilaktyka leczenia ran?
25-10-2021
Uwaga, nadchodzi grypa!
Coraz więcej ludzi w Polsce zapada na grypę. Niestety z tą zakaźną chorobą wiąże się nie tylko gorączka i kaszel. Grypa i jej powikłania mogą zabić. Mogą też spowodować trwałe inwalidztwo. Dowiedz się, jakimi konsekwencjami grozi zachorowanie na grypę oraz jak uchronić przed nimi siebie i bliskich.
13-09-2021
Nie przegap tętniaka – zbadaj się!
Tętniak w aorcie, czyli tętnicy głównej, bardzo długo nie daje objawów. Gdy pęknie, większość chorych ma niewielkie szanse na przeżycie. Warto wiedzieć, czy się go nosi w sobie, a pomóc w tym może udział w badaniach profilaktycznych.