Wojciecha Korfantego 30
Cieszyn

Dane kontaktowe

telefon: 502 949 946
e-mail: [email protected]

Dane praktyki

tytuł: Magister fizjoterapii
numer PWZ: 54759
NIP: 5481745525

Zakres udzielanych świadczeń

Diagnostyczne

Diagnostyka funkcjonalna pacjenta, kwalifikowanie, planowanie i prowadzenie fizykoterapii; kwalifikowanie, planowanie i prowadzenie kinezyterapii; kwalifikowanie, planowanie i prowadzenie masażu. W szczególności ocena lokomocji, samoobsługi, sprawności manualnej; ocena funkcjonalna kręgosłupa i miednicy; ocena równowagi i stabilności ciała; ocena czynnościowa w zakresie wspomagania funkcjonalnego i lokomocji przy pomocy wyrobów medycznych; ocena siły mięśniowej; ocena napięcia mięśniowego z użyciem technik manualnych i obserwacji; ocena napięcia mięśniowego z użyciem aparatury diagnostycznej; ocena elastyczności mięśni. W zakresie badań zakresów ruchów czynnych i biernych kręgosłupa oraz stawów obwodowych z użyciem technik manualnych oraz goniometrów; pomiary obwodów części ciała oraz pomiary długości kończyn; ocena rozwoju motorycznego, pomiary poszczególnych cech motorycznych; ocena natężenia bólu. Pomiary antropometryczne: ocena napięcia mięśniowego z użyciem aparatury diagnostycznej; ocena stanu neuromotorycznego w zakresie fazowości działania mięśni. Elektrodiagnostyka – diagnostyka przewodnictwa i pobudliwości mięśni z zastosowaniem elektrod powierzchniowych.

Lecznicze

Dobieranie do potrzeb pacjenta wyrobów medycznych; nauczania pacjentów posługiwania się wyrobami medycznymi. Wydawanie opinii odnośnie do stanu funkcjonalnego osób poddawanych fizjoterapii oraz przebiegu procesu fizjoterapii.

Rehabilitacyjne

Nauczanie pacjentów mechanizmów kompensacyjnych i adaptacji do zmienionego potencjału funkcji ciała i aktywności. Ćwiczenia używania protez i ortez niezbędnych w procesie usprawniania.

Edukacyjne

Prowadzeniu działalności fizjoprofilaktycznej, polegającej na popularyzowaniu zachowań prozdrowotnych oraz kształtowaniu i podtrzymywaniu sprawności i wydolności osób w różnym wieku w celu zapobiegania niepełnosprawności.

Pozostałe

Terapia schorzeń za pomocą elektrostymulacji metodą Żenni. Elektrostymulacja układu nerwowego, odpornościowego i hormonalnego, która wykorzystuje korzystny wpływ prądów Bernarda na organizm człowieka. Metoda ta łączy wykorzystanie prądów diadynamicznych z prądem galwanicznym do stymulacji narządów wewnętrznych oraz układu nerwowego. Podczas stymulacji przywracane są naturalne potencjały elektryczne w komórkach, a pobudzany układ nerwowy reguluje pracę narządów wewnętrznych, normalizuje układ hormonalny oraz stymuluje procesy naprawcze w gruczołach wydzielania wewnętrznego. Prądy mają również działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, rozszerzające naczynia krwionośne, a także zmniejszają napięcie mięśni.

Opinie o: Lidia Stanisława Sakwa

Nikt nie wyraził jeszcze opinii na temat tego miejsca. Jeżeli korzystałeś z jego usług, pomóż innym i dodaj swój komentarz.