Jeśli Twoja skóra jest wrażliwa lub szukasz produktu, który szybko ukoi ciało w jednym z wybranych problemów skórnych, to musisz pomyśleć na balsamem regenerującym do ciała. Komu przyda się najbardziej i jakie spełnia funkcje? Jakie są popularne skóry, gdzie przyda się taki balsam?

Komu przyda się balsam regenerujący?

Nawilżanie to jeden filar pielęgnacji skóry, który jest niezwykle ważny z punktu widzenia ochrony skóry przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, wzmacniania jej i ochrony przeciwzmarszczkowej. Są jednak także inne wyzwania w pielęgnacji, a mianowicie ukojenie skóry podatnej na uszkodzenia. Balsam regenerujący przyda się w pielęgnacji skóry po trądziku, po laserze, przy podrażnieniach skóry, a także po zabiegach dermatologicznych. Jeśli masz małe blizny lub niewielkie uszkodzenia skóry, taki balsam również się przyda. Czy wiesz jak działa balsam regenerujący? Jego podstawowe zadanie to właśnie regeneracja skóry i budowanie jej bariery ochronnej. Skóra narażona na różne czynniki drażniące, jest podrażniona i potrzebuje ukojenia. Coraz częściej mamy do czynienia z podrażnieniami skóry i różnymi chorobami skóry, które wymagają delikatnej, ale wyspecjalizowanej pielęgnacji.

Jakie składniki regenerują skórę?

Zanim wybierzesz taki produkt, to zwróć uwagę na jego skład. Czego dokładnie szukać w tym kosmetyku? Cenne składniki to choćby masło shea i cynk, ale także pantenol. Ten ostatni jest znany ze swoich właściwości kojących i regenerujących. Przede wszystkim niweluje on nieprzyjemne uczucie swędzenia i pieczenia. Ma on właściwości pozwalające wnikać głęboko w skórę, stymuluje podziały komórkowe, a także wzmacnia barierę hydrolipidową skóry. Skóra podrażniona i potrzebująca regeneracji, będzie ukojona i wzmocniona po zastosowaniu pantenolu. Coraz bardziej znany i skuteczny składnik w balsamach regenerujących to kompleks prebiotyczny. Probiotyki to substancje, które pomagają w kolonizacji dobrych drobnoustrojów dla skóry. Dobre bakterie wspierają system odpornościowy i tworzą barierę ochronną na powierzchni skóry. Bariera makrobiotyczna jest ważna z punktu widzenia różnych przypadłości skórnych takich jak alergie, atopowe zapalenie skóry, łuszczyca czy trądzik.

Jakie są popularne problemy skórne, wymagające większej dbałości o skórę?

Popularne schorzenie skórne, szczególnie w dzieciństwie, to atopowe zapalenie skóry. Jest ono niestety chorobą przewlekłą i cechuje się stanem zapalnym o zaostrzeniach w tej chorobie. W tym wypadku skóra nie ma prawidłowych mechanizmów obronnych i może się przesuszać. Dzieje się tak zarówno na skutek różnego rodzaju alergenów, jak i czynników drażniących. Do końca nie wiadomo, jakie jest pochodzenie atopowego zapalenia skóry. Wskazuje się tutaj czynniki genetyczne, środowiskowe, a także immunologiczne. Bariera naskórkowa w przypadku AZS ma defekt, który sprawia, że skóra jest bardziej podrażniona. Zmiany atopowe są powodowane w dużej mierze alergenami takimi jak kurz, sierść zwierząt, pyłki roślin i roztocza. Duży wpływ mają także substancje drażniące takie jak detergenty, kosmetyki i materiały. Stres jest także wymieniany jako istotny czynnik rozwoju tej choroby.

Możesz ocenić ten artykuł: