Jeśli jesteś osobą, która przeszła przez proces odchudzania i nadal nie jest zadowolona z wyglądu swojej sylwetki, to prawdopodobnie liposukcja laserowa jest odpowiednim zabiegiem dla Ciebie. Jest to metoda modelowania sylwetki, której celem jest usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej z miejsc opornych na dietę czy ćwiczenia. Z poniższego artykułu dowiesz się więcej na temat innowacyjnej metody liposukcji – zabiegu LipoLife 3G.

Co to jest liposukcja laserowa?

Liposukcja laserowa to minimalnie inwazyjna procedura chirurgiczna, która wykorzystuje energię lasera do upłynniania komórek tłuszczowych, zanim zostaną one odessane przez cienką rurkę zwaną kaniulą. Upłynnienie tłuszczu ułatwia jego usunięcie, dzięki czemu jest to mniej agresywny zabieg niż tradycyjna liposukcja – wiąże się z mniejszym ryzykiem powikłań, a czas rekonwalescencji jest dużo krótszy.

Na czym polega zabieg LipoLife 3G?

Przed zabiegiem odbywa się konsultacja lekarska. Najlepszym kandydatem do liposukcji laserowej jest osoba o prawidłowej masie ciała, w dobrej kondycji zdrowotnej i z umiarkowanymi zwiotczeniami skóry. Podczas konsultacji chirurg wyklucza ewentualne przeciwwskazania i poznaje oczekiwania pacjenta. Jeśli nie widzi żadnych przeszkód, ustala z pacjentem dogodny termin operacji.

Liposukcja laserowa odbywa się w znieczuleniu ogólnym. Polega na wykonaniu niewielkich nacięć w leczonym obszarze. Przez te nacięcia wprowadzany jest płyn znieczulający, a następnie światłowód laserowy, którego zadaniem jest rozbijanie tkanki tłuszczowej. Ostatni etap to odsysanie tłuszczu, który przybrał formę emulsji. Ilość tłuszczu usuniętego podczas zabiegu różni się w zależności od konkretnego przypadku, ale zawsze można mieć pewność, że nastąpi widoczne zwężenie obwodu ciała.

Chociaż rekonwalescencja po liposukcji laserowej LipoLife 3G jest znacznie krótsza i mniej kłopotliwa niż w przypadku tradycyjnego odsysania tłuszczu, trzeba się nastawić na konieczność kilku-kilkunastodniowego odpoczynku. Przez około miesiąc po zabiegu należy nosić specjalne ubranko uciskowe, które wspomaga modelowanie sylwetki. Obrzęk pozabiegowy znika w ciągu 1-2 tygodni. Pełny rezultat leczenia pojawia się po 2-3 miesiącach, ponieważ w tym czasie odbywają się zaawansowane procesy gojenia wewnątrz tkanek, w tym niezbędna odbudowa włókien kolagenowych i elastyny.

Zalety laserowego odsysania tłuszczu

Jak zauważają specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie, nowoczesna liposukcja ma wiele zalet. Wśród największych korzyści znajdują się:

  • Liposukcja laserowa to doskonała metoda wyszczuplania takich obszarów, jak: ramiona, uda, boczki, brzuch i podbródek.
  • Wystarczy tylko jeden zabieg, aby osiągnąć spektakularne rezultaty. Specjaliści zalecają dodatkowo skorzystanie z niechirurgicznych metod modelowania sylwetki (np. drenaż limfatyczny, endermologia) – dla wzmocnienia efektów.
  • LipoLife 3G to mniej inwazyjna procedura, pozwalająca na znacznie szybszy powrót do zdrowia, niż klasyczna liposukcja.
  • Odsysanie tłuszczu oznacza trwałe usunięcie tkanki tłuszczowej. Komórki tłuszczowe już się nie odtworzą, jednak należy dbać o zdrowy tryb życia, by nie doprowadzić do gromadzenia tłuszczu w innych obszarach.
  • Dodatkową zaletą liposukcji laserowej jest poprawa napięcia skóry. Laser pobudza bowiem produkcję kolagenu na obszarze poddawanym zabiegowi, co skutkuje efektem delikatnego liftingu.
  • Dzięki specjalnej metodzie upłynniania i odsysania tłuszczu nadaje się on doskonale do przeszczepu tkani tłuszczowej do innych obszarów ciała (w celu wypełnienia lub powiększenia).

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat liposukcji laserowej, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.

Możesz ocenić ten artykuł: